Hakkımızda

Biz Kimiz?

İşletmemiz 1950 yılında Ali İhsan Gürsöz tarafından, Kızlar ağası Hanında sıhhi tesisat, oluk ve çatı işleri yapmak amacıyla kurulmuştur.

1971 yılında 1. Sanayi Sitesine taşınarak ağırlık havalandırma işlerine verilmiş, İşyeri ismi Nur Aspiratör olarak değiştirilmiştir. Bu yıllarda değişik sektörlerde havalandırma ve tozsuzlaştırma sistemleri konusunda genellikle hat imalatı üzerinde çalışılmıştır. Bu arada üretimimiz olan pantolon, nazo, kelepçe, dirsek, boru gibi parçalarımızda da fason imalatlarımız da oldukça artmıştır. Özellikle Ege bölgesinde pek çok büyük fabrikalarla köklü iş ilişkilerimiz olmuştur. Ve bu ilişkiler halen devam etmektedir. İsmi Nur Aspiratör olan işyeri, 1992 yılında A. Sait Gürsöz ve S. Hilmi Gürsöz tarafından Nursaç Havalandırma ve Saç İşleri Sanayii ve Ticaret Ltd. Şti. bir aile şirketine dönüştürülmüştür. İşyeri şirket olduktan sonra çalışma sahasını daha da geliştirerek imalat ve montajın yanında değişik makina imalatı , alım-satımı ve montajının yanı sıra komple tesisler de kurmaya başlamıştır. Türkiye dışında gelişen pazarın taleplerine de cevap verebilecek bir fabrika haline dönüşmüştür.

Fabrikamız modern teknolojiye uygun bir çalışma temposuna, bilgisayar destekli proje çalışmaları ile başlamış ve tüm tasarım ve projelerini bu ortama taşımıştır. Daha sonrasında CNC sac kesim tezgahı ile teknolojimizi bir üst seviyeye çıkartıp her türlü sac kesimlerini çok daha hassas, çok daha hızlı hale getirilmiştir.Bununla beraber fire oranlarını minimum seviyelere çekmek suretiyle maliyetlerimizde daha alt seviyelere çekilmiştir.Tüm bunlar müşteri tatminini ön plana çıkarabilmekteki önemli faktörlerden olup kalite kontrolünü de kolaylıkla yapabilmemizi sağlamaktadır. Bunun yanı sıra robot kaynak teknolojisi de fabrikamızda boru kaynağında kullanılmakta olan bir teknolojidir. Tüm bunların ışığında hedefimiz, teknolojiyi yakından takip edip kalite ve teknoloji sentezini oluşturarak en üst seviyeye çıkmaktır.