İzmir Jet Pulse Filtre Sistemleri - Nursaç Havalandırma & Toz Toplama Sistemleri

Jet Pulse Torba Filtre

site 1 JET PULS TORBA TİP FİLTRE-1

Kullanım Alanları;

Seramik Sanayi,  Metal Sanayi, Gıda Sanayi, Otomotiv Sanayi, Döküm Sanayi, Çimento Sanayi, Maden Sanayi, Ahşap Sanayi, Savunma Sanayi vb.

Açıklama;

Jet-Pulse Tipi Toz Tutma Filtreleri, üretim sırasında ortaya çıkan tozun, kokunun ve dumanın hava emişi ile ortamdan alınarak filtre edilmesini sağlayan otomatik sistemlerdir. Jet- Pulse filtrede emiş için kullanılan aspiratör sayesinde, tesisat aracılığı ile emilen tozlu hava, tesisatın sonundaki filtre emiş ağzına gelir. Ağızdan geçen tozlu hava filtrenin gövde kısmında bulunan, prosese göre seçilen torba tip filtrelerde tutulur ve temiz hava aspiratörün çıkışından dışarı atılır. Kirlenen torbalar ise elektronik zamanlayıcı ile kontrol edilen ve 6-7 bar basınç hava vuran üfleme valfleri ile temizlenmektedir. Şoklama ile püskürtülen bu hava filtre torbalarında tutulan tozun, partikülün vb. parçacıkların filtrenin alt kısmında yer alan bunkere düşmesini sağlar. Bu sayede bunkerde toplanan malzemelerin kullanılabilecek olanları kullanılır, kullanılamayanlar atık olarak toplanır.

Uygulama Görselleri;

Jet Pulse Filtre
Jet Pulse Filtre
Jet Pulse Filtre
Jet Pulse Filtre
Jet Pulse Filtre
Jet Pulse Filtre
Jet Pulse Filtre
Jet Pulse Filtre
Jet Pulse Filtre
Jet Pulse Filtre
Jet Pulse Filtre
Jet Pulse Filtre
Jet Pulse Filtre
Jet Pulse Filtre
Jet Pulse Filtre
Jet Pulse Filtre
Jet Pulse Filtre
Jet Pulse Filtre
Jet Pulse Filtre

Jet Pulse Torba Filtre

Jet-Pulse tipi toz tutma filtreleri, endüstriyel alanda üretim sırasında ortaya çıkan tozun, kokunun ve dumanın hava emişi ile ortamdan alınarak filtre edilmesini sağlayan otomatik sistemlerdir. Jet-Filtredeki aspiratör sayesinde tesisatlardan yüksek basınçlarda emilen tozlu hava, tesisatın sonundaki filtre emiş ağzına gelir. Ağızdan geçen tozlu hava filtrenin gövde kısmında bulunan, emilen malzemenin çeşidine ve debisine göre seçilen kartuş tip veya torba filtrelerde tutulur, temiz hava aspiratörün çıkışından dışarı atılır. Kirlenen toz toplama torbaları ise elektronik zamanlayıcı ile kontrol edilen ve 6-7 bar basınçta hava vuran üfleme valfleri ile temizlenmektedir. Yüksek basınç, filtre torbalarında tutulan toz, partikül v.b parçacıkların filtrenin alt kısmında yer alan bunkere düşmesini sağlar . Bu sayede bunkerde toplanan malzemelerin kullanılabilecek olanları kullanılır, kullanılamayanlar atık olarak toplanır.


Üretimini modüler olarak yaptığımız Jet-Pulse filtreler, kolay nakliye ve monte edilebilir, kullanılacağı yerin durumuna göre ölçülendirilebilir. Jet-Pulse filtrelerin kullanım alanlarından bazıları;

CNC Havalandırma : CNC Yağ Buharı Filtresi
Kaynak Dumanı Emiş Sistemi
Pnomatik Nakil Sistemleri
Konveyor Bant Döküş Noktaları
Mikser Besleme Sistemleri
Silo Üzerinde
Metal Kumlama Kabinleri
İşleme Tezgahları


Jet pulse filtre; endüstri sektöründe üretim esnasında oluşan kötü koku, toz ve dumanın hava emişi sayesinde ortamdan alınması ve filtre edilmesini sağlayan sistemlerdir.

Jet Pulse Filtre Sistemleri Nasıl Çalışır?

Jet pulse filtre sistemleri çalışma prensibi diğer filtre sistemlerinin çalışma sistemlerine benzer özellikler taşımaktadır. Endüstriyel ortamdaki tozlar ve gazlar, filtrenin emiş borusu üzerinden yüksek bir basınçla beraber bunkere girmektedir. Tozlar, bunkere girdikten sonra reflektör yardımı sayesinde aşağıya doğru hareket eder. Toz parçacıklarının torbaya girmesi engellenir. Tozlu gazların hızının düşmesinin ardından ağır taneler, torbaya girmeden dibe çökerler. Hafif tozlar ise esas filtreleme işlemleri için torbaların dış yüzeylerine doğru hareket ederler. Jet pulse filtreleme sistemleri sayesinde tozlu hava; filtrenin gövde kısmında yer alan, emilen malzemenin çeşidine veya debisine göre seçimi yapılan kartuş veya torba filtrelerde tutulur. Filtreleme işlemleri torbaların dış kısımlarından iç kısımlarına doğru yapılmaktadır. Filtreleme işlemleri, torbaların dış yüzeyinde yer alan ve biriken tozun da yardımıyla devam eder. Jet pulse filtre sistemleri sayesinde filtrelerden geçen temiz hava, fan yardımıyla emilir ve dışarı atılır. Kirli hava, duman ve toz ise filtrelerin dış yüzeyinde kalmaktadır. Kirlenen toz toplama torbaları; 6-7 bar basınçta hava vuran ve elektronik zamanlayıcı sayesinde kontrol edilen üfleme valfleri sayesinde kontrol edilir. Ayrıca, jet filtre özelliği sayesinde yüksek basınç, filtre torbalarında yer alan partikül ve toz gibi parçacıkların filtrenin alt bölümünde yer alan bunkere düşmesine sebep olur. Bunkerde toplanan malzemelerin kullanılmaya müsait olanları kullanılırken müsait olmayanları ise atık olarak toplanmaktadır.

Jet Pulse Filtre Seçimi

Jet pulse filtre seçimi yapılırken kullanım amacı ve uygulama yeri gibi faktörler dikkate alınmalıdır. Bu bağlamda, seçilecek filtre hem havalandırma sistemlerinde hem de hastane gibi hassas ve hava ihtiyacının acil olduğu ortamlarda kullanılabilecek nitelikte olmalıdır. Jet pulse filtre sistemleri içerisinde yer alacak olan filtre bezi, mutlaka ortama uygun olmak zorundadır. Akrilik, nomeks, polimid, polyester, sentetik, ryton ve polipropilen gibi toz torba çeşitleri yer almaktadır

0232 478 18 18
Teklif Alın TEKLİF AL