Robotik Kollar - Akrobat Kollar - Nursaç Havalandırma Sistemleri

Robotik Kollar

robotik-kol-1-1

Kullanım Alanları;

Metal Sanayi, Otomotiv Sanayi, Seramik Sanayi, Gıda Sanayi vb.

Açıklama;

Robotik kollar, toz ve duman emici kollarıdır. Kirlilik kaynağı olan tozun ve dumanın kaynağa en yakın noktadan emişini sağlar.

Uygulama Görselleri;

Robotik Kollar
Robotik Kollar
Robotik Kollar

Robotik Emiş Kolu

Akrobat kol, lokal olarak bulunabileceği noktadan emiş sağlayabilme özelliğiyle bulunabileceği gibi aynı zamanda insan sağlığı için zararlı olan her detayı ortadan tamamen kaldırılan özelliktedir. Ortamın sürekli olarak temiz kalmasını sağlamada etkili olan, otomatik olarak çekiş yapabilme özelliğine sahip olan robotik emiş kolları ağır çalışma şartlarını en iyi hale getirir.

Akrobat Kol Nedir?

En yaygın üretim robot kolu olarak bilinir. Tipik bir akrobat kolu, altı eklemle birleştirilen yedi metal segmentten oluşur. Bu yapısı, emiş kolların her pozisyonda durabilmesinin anahtar noktasıdır. Bilgisayar, her bir mafsala bağlı ayrı kademeli motorları döndürerek robotun kontrolünü sağlar. Kollar daha büyük ise hidrolik veya pnömatik kullanılabilir. Bilgisayar, çok hassas bir şekilde hareket ettirebilecek ayarlara sahiptir. Akrobat kollarının, gereksinim duyulduğu gibi hareket ettiğinden emin olmak için hareket sensörleri kullanır.

Akrobatik kollar aynı işlemleri defalarca yapabilirler. Programcı, kumanda yardımı ile robotik kolları yönlendirebilir. Ardından akrobatik kollar, yaptıkları hareketleri hafızasında saklar ve yeni bir ünite montaj hattından her indiğinde bunu tekrar tekrar yapar. İşçilerin işini kolaylaştırarak en tehlikeli işleri üstlenebilir. Bu da o görevi yapan işçilerin hem sağlık hem de zihinsel açıdan daha iyi çalışma koşullarında görev almasını sağlar.

Akrobat Kolların Avantajları

  • Hassasiyet ve doğruluk

Sağladığı başlıca avantajlarından biri, son derece hassas ve doğru şekilde çalışabiliyor olmalarıdır. Küçük bir mikroçip oluşturmak için inanılmaz derecede hassas bir el gerekebilir, bunun yerine robotlar istenilen sonucun elde edilmesini sağlar. Kollar, herhangi bir sapma olmadan tam olarak programlandıkları gibi, istenilen her şekilde faaliyet gösterebilirler.

  • Kalite ve tasarruf

Akrobat kol, üretimde gösterdiği performans ile ürünlerin kalitesinin artmasına ve kusurlu ürünlerde kayda değer miktarda azalmaya yol açar. Bu sayede fabrika mali açıdan tasarruf edebilir.

  • Geliştirilmiş üretim kapasitesi

Robotik emiş kolları, şirketlerin üretim kapasitelerini geliştirmelerine yardımcı olur. Robotlar mekaniktir ve mola gerektirmez bu da onların istenilen saatte istenildiği kadar çalışabildikleri anlamına gelir. Akrobat kollar izin almazlar ya da hasta olmazlar ayrıca, herhangi bir insan işçiden daha hızlı ve daha doğru çalışırlar. Sonuç olarak, saatte herhangi bir insan işçiden daha fazlasını üreteceklerdir.

  • Hızlı ve verimli

En büyük getirilerinden olan verimlilik ve hız fabrikanın elde ettiği önemli rekabet avantajıdır. Robotlar son derece hızlı çalışırlar. Bununla birlikte istenilen görevi uygulama konusunda oldukça verimlidirler. Birden fazla görevi yerine getirebilen akrobatik kollar, işletmelerin finansal durumlarını ve pazar konumlarını iyileştirmelerine katkı sağlar.

  • Yüksek adaptasyon yeteneği

Yapı gereği her türlü fabrika koşullarında faaliyet gösterebilirler. Tehlikeli işler, kirli ya da tozlu alanlar arasında ayrım yapamayan robotlar insanların ihtiyaç duyduğu çalışma koşullarına gerek duymazlar.

0232 478 18 18
Teklif Alın TEKLİF AL