Tesviye Masaları - Nursaç Havalandırma Sistemleri İzmir

Tesviye Masaları

Tesviye Masasi1-1

Kullanım Alanları;

Metal Sanayi, Otomotiv Sanayi vb.

Açıklama;

Tesviye masaları, çalışma bölgesi içinde; çalışanların hareketlerini kısıtlamadan oluşan emisyonları uzaklaştırır ve filtre eder. Temiz soluk alınabilen konforlu çalışma alanları sağlar.  Kompakt tasarımı sayesinde atölyelerde çok az yer kaplar. Masa yüksekliği ayarlanabilirdir. Tesviye Masaları kendinden filtreli ve merkezi sistem olarak ikiye ayrılmaktadır. Kendinden filtreli tesviye masaları içerisinde bulunan kartuşlar yardımıyla tozu filtre eder. Kendi kendini temizleme özelliği vardır. Düşük mikronlu filtreleri ile ortamdaki havayı %99,5 oranında temizleyerek ortama geri salar. Merkezi sistem tesviye masasında, bir veya daha fazla tesviye masasının bir adet Jet Pulse Filtre de filtrasyonunun gerçekleştirilir.

Uygulama Görselleri;

Tesviye Masaları
Tesviye Masaları
Tesviye Masaları
Tesviye Masaları
Tesviye Masaları
Tesviye Masaları
Tesviye Masaları

Tesviye Masası

Tesviye; üretimin son aşamasını oluşturan bir aşamadır. Tesviye sayesinde yüzey kalitesinin arttırılması amaçlanır. Tesviye masası; yüzey parlaklığını sağlama ve yüzey stresini azaltma gibi amaçlarla kullanılır. Tesviye; sıvı akımının dar olduğu alanlarda, sürtünmeyi azaltmak ve akan sıvının o kısımda tıkanmamasını sağlamak adına büyük önem taşımaktadır. Kısacası, tesviye, malzemelere şekil vermek amacıyla kullanılan bir yöntemdir.

İyi Bir Tesviye Masası Nasıl Olmalıdır?

Tesviye masasının her şeyden önce kapalı ortamda rahat çalışmaya müsait ergonomik dizayna sahip olması gereklidir. Ayrıca, mekan havalanmasına yardımcı olabilme özelliği taşımalıdır. Tesviye masasının vakum sistemi nitelikli olmalıdır. Çünkü, vakum sistemi sayesinde ortama verilen tozun kaynağından alınarak ortamın dışına atılabilmesi sağlanacaktır. İyi bir tesviye masasının uzun süreli çalışması gereklidir. Motor sisteminin yorulmaması ve bakım istememesi avantaj sağlayacaktır. Tesviye masası filtre sisteminin uzun süreli ve direkt kullanmaya müsait, geçirgenli bir yapıda olması gereklidir. Tesviye masasının ses sisteminin düşük olması ve bu sayede çok ses çıkarmadan çalışması son derece önemlidir. Ekonomik elektrik tüketimi; iyi bir tesviye masasının sahip olması gereken özellikler arasında yer almaktadır. Emiş sisteminin özel tasarımlı çift kafalı bir yapıda olması gereklidir.

Yeni Nesil Tesviye Masası

Yeni tesil tesviye masalarında birçok özellik öne çıkmaktadır. Uzun ömürlü paneli ve aşınmaları en aza indirgeyen ve pencere içerisinde yer alan cam korucusu bulunmalıdır. Ayrıca, tesviye masalarının çalışma sırasında hava başlığını ayak kumandasıyla beraber kullanması ve hava debisini ayarlayabilme özellikleri bulunmalıdır. Tesviye masası bağlantı motorlarının askı mikromotorlara uygun olması gereklidir. Tesviye masasının çalışma tezgahının nitelikleri büyük önem taşımaktadır. Çalışma tezgahı; mutlaka anti bakteriyel ısıya ve darbelere karşı dayanıklı olmalıdır. Tesviye masasının ışık kaynağının göz yanılgısını en aza indirgemesi gereklidir. Ayrıca, iyi bir tesviye masasında motor koruma devresi ve elektronik sistem yer almalıdır. Tesviye masasının porselen, metal, alçı ve akrilik tesviye işlerinde rahatça kullanılabilmesi gereklidir. Tüm bunlara ek olarak, tesviye masası; çevreye zarar vermeyen, çevre dostu bir ürün olmalıdır. Çalışma Bakanlığı’nın yeni normlarında üretilmesi gereklidir.


Taş motoru ile yapılan manuel taşlama işlemlerinde oluşan toz ve emisyonların yakalanması için tasarlanmıştır.

Çalışma bölgesi içinde; çalışanların hareketlerini kısıtlamadan oluşan emisyonları uzaklaştırır ve filtre eder.

Kompakt tasarımı sayesinde taşlama atölyelerinde çok az yer kaplar.

Düşük mikronlu filtreleri ile ortamdaki havayı %98 oranında temizleyerek ortama geri salar. Temiz soluk alınabilen konforlu çalışma alanları sağlar. Bu sayede ısı kaybını önler.

Taşlama ile oluşan kıvılcımları tutan metal ön filtre sayesinde minimum yangın riski.

0232 478 18 18
Teklif Alın TEKLİF AL