İzmir Silo Üstü Filtre - Nursaç Havalandırma ve Toz Toplama Sistemleri

Silo Üstü Filtreler

Silo Üstü Jet Pulse Filtre

Kullanım Alanları;

Çimento Siloları, Kalsit Siloları, Pvc Siloları, Un Siloları, Şeker Siloları, Yem Siloları, Maden Siloları, Perlit Siloları

Açıklama;

Silo içerisine dolum yapılması esnasında havanın düzenli olarak dışarı atılması zorunludur. Siloda çatlak oluşumuna neden olabilecek havanın içeride kalmasının önüne Silo Üstü Jet Pulse Filtreler kullanımı sayesinde kolaylıkla geçilebilir. Silo Üstü Jet Pulse Filtre, toz oluşturan tüm silolarda havanın dışarıya tahliye edilmesine ve tozun silo içerisinde tutulmasına olanak sağlar. Silo içerisinde yer alan tozun direkt olarak doğaya salınması çevre güvenliğini tehdit eden önemli bir unsurdur. Bu nedenle iç kısımda yer alan kartuş ekipmanlar havanın temizlenmesini sağlamaktadır. İç kısımda tutulan toz sisteme geri kazandırılabilmesi olanağı Silo Üstü Jet Pulse Filtrelerin aktif kullanımıyla mümkün durumda olur. Sisteme yapılan geri kazandırılma işlemi değer kayıplarının önüne geçilmesini sağlar özelliği sunar.

Uygulama Görselleri;

Silo Üstü Filtreler
Silo Üstü Filtreler
Silo Üstü Filtreler

Silo Üstü Filtre

Silo üstü filtre, toz oluşturan tüm silolar için tozun içeride tutulmasına olanak sağlar. Havanın dış alana tahliye edilmesini sağlayan özellikteki filtrelerdir. Silonun sahip olduğu büyüklüğe ve hacme göre emiş debi hızı ayarlanabilir durumda olur. Yapılacak olan ayarlamalar, havanın en güvenli şekilde tahliye edilmesine yöneliktir. Tercihe bağlı olarak silo üstü filtreye fan eklenebilmesi olanağı mevcuttur.

Silo Üstü Filtre Neden Kullanılmalıdır?

Kullanım alanı farklı silolarda olacak şekilde planlanabilir durumdaki silo üstü filtre, beraberinde önemli avantajları getirir.

Silo içerisine dolum yapılması esnasında havanın düzgün olarak dışarı atılması zorunludur. Siloda çatlak oluşumuna neden olabilecek havanın içeride kalmasının önüne silo üstü filtreler kullanımı yardımıyla kolaylıkla geçilebilir.

Silo içerisinde yer alan tozun direkt olarak doğaya salınması çevre güvenliğini tehdit eden önemli bir unsurdur. Bu nedenle iç kısımda yer alan tozla çevreye verilebilecek zararın engellenmesine yönelik olarak kullanılır.

İç kısımda yer alan tozun sisteme geri kazandırılabilmesi olanağı silo üstü filtrelerin aktif kullanımıyla mümkün durumda olur. Filtre kullanımı havanın dışarıya çıkmasını sağlarken tozun silo içerisinde güvende kalabilmesi olanağını beraberinde getirir. Sisteme yapılan geri kazandırılma işlemi değer kayıplarının önüne geçilmesini sağlar özelliği sunar.

0232 478 18 18
Teklif Alın TEKLİF AL