Silo Üstü Filtreler

Silo Üstü Filtre

Silo üstü filtre, toz oluşturan tüm silolar için tozun içeride tutulmasına olanak sağlar. Havanın dış alana tahliye edilmesini sağlayan özellikteki filtrelerdir. Silonun sahip olduğu büyüklüğe ve hacme göre emiş debi hızı ayarlanabilir durumda olur. Yapılacak olan ayarlamalar, havanın en güvenli şekilde tahliye edilmesine yöneliktir. Tercihe bağlı olarak silo üstü filtreye fan eklenebilmesi olanağı mevcuttur.

Silo Üstü Filtreler
Silo Üstü Filtreler
Silo Üstü Filtreler

Silo üstü filtre kullanım alanları:

  • Çimento Siloları
  • Kalsit Siloları
  • PVC Siloları
  • Toz Depolama Siloları
  • Toz Üreten Tüm Siloları

Silo Üstü Filtre Neden Kullanılmalıdır?

Kullanım alanı farklı silolarda olacak şekilde planlanabilir durumdaki silo üstü filtre, beraberinde önemli avantajları getirir.

Silo içerisine dolum yapılması esnasında havanın düzgün olarak dışarı atılması zorunludur. Siloda çatlak oluşumuna neden olabilecek havanın içeride kalmasının önüne silo üstü filtreler kullanımı yardımıyla kolaylıkla geçilebilir.

Silo içerisinde yer alan tozun direkt olarak doğaya salınması çevre güvenliğini tehdit eden önemli bir unsurdur. Bu nedenle iç kısımda yer alan tozla çevreye verilebilecek zararın engellenmesine yönelik olarak kullanılır.

İç kısımda yer alan tozun sisteme geri kazandırılabilmesi olanağı silo üstü filtrelerin aktif kullanımıyla mümkün durumda olur. Filtre kullanımı havanın dışarıya çıkmasını sağlarken tozun silo içerisinde güvende kalabilmesi olanağını beraberinde getirir. Sisteme yapılan geri kazandırılma işlemi değer kayıplarının önüne geçilmesini sağlar özelliği sunar.

0232 478 18 18