Kartuş Filtreler

Kartuş Filtreler
Kartuş Filtreler
Kartuş Filtreler
Kartuş Filtreler
Kartuş Filtreler

Kartuş Filtre

Filtreleme üniteleri genellikle 100 ppm’den düşük kirlenme seviyelerine sahip uygulamalarda en etkili ve en ekonomik şekilde çalışan filtreleme sistemidir. Daha ağır kirlenme uygulamaları için kullanılan filtreler son parlatma filtreleri olarak tercih edilirler. Kartuş filtre, pek çok farklı sektörde aktif olarak kullanılır. Bu sektörlerin başlıcaları; plastik, boya, kimya, demir çelik, metal, ilaç, orman ürünü, gıda, sanayi, çimento, tekstil ve endüstriyel havalandırma sistemidir. Uygulandığı alanlardan bazıları kimyasal, içecek, çözücü, sıkıştırılmış hava, makyaj malzemeleri ve alkoldür.

Aşağıda temel kartuş filtre sistemleri listelenmiştir:

  • Yara kartuşu filtreleri

Bu sistemler, bir tüpün etrafına sarılmış doğal ya da sentetik bahçelerde kullanılan bir malzemedir. Filtrasyon olarak; kum, pas, kireç, ince partiküller kullanılmaktadır. Yara kartuşu filtre sisteminin uygulandığı alanlar arasında içme suyu, çamaşır makineleri, kazanlar, ön su arıtımında filtrasyon, deniz suyunu tuzdan arındırma işlemi, kimyasal işlemler ve proses su işlemleri yer alır. Filtrasyon aralığı, 0.5 ile 150 mikron arasındadır. Uzunluğu ise 5, 10, 20, 30 ve 40 olabilir.

 

  • Eriyik üflemeli kartuş filtreleri

Saf bir yapıdan oluşan tek parça akülü bir yapı olan polipropilen mikro fiberlerde ve termal olarak bağlanan lif göçünü önleme amaçlı kullanılan bir malzemedir. Filtrasyon olarak; kum, pas, kireç, ince partiküller kullanılmaktadır. Eriyik üflemeli kartuş filtre sisteminin uygulandığı alanlar şunlardır: su arıtma sistemi, saf su ön filtrasyon işlemi, ters ozmoz, ince kimyasallar, çözücüler, kozmetikler, içecekler ve deniz suyunu tuzdan arındırma işlemlerinde kullanılır. Filtrasyon aralığı, 1 ile 75 mikron arasındadır. Uzunluğu ise 5, 10, 20, 30 ve 40’dır.

 

  • Aktif karbon kartuş filtreleri

Bu sistemler, polipropilen polar ve net ya da yıkanmış iplik veya polyester keçe filtreleme ortamı, granül aktif karbon amaçlı kullanılan bir malzemedir. Aktif karbon kartuşu filtre sistemlerinin uygulandığı alanlar şunlardır: ters tedavi osmoz üniteleri, kimya endüstrisi, ilaç endüstrisi, beslenme, anti klor arıtımı işlemi, içme suyu ve çamaşır makinelerinde kullanılır. Filtrasyon aralığı, 1 ile 25 mikron arasındadır. Uzunluğu ise 4, 5, 7, 10, 20 ve 30’dur.

 

  • Paslanmaz çelik kartuş filtreleri

Paslanmaz çelik sistemleri, polipropilen iç çekirdekli paslanmaz çelik filtreleme ağında kullanılan bir malzemedir. Filtrasyon olarak; kum, pul ve pas kullanılmaktadır. Paslanmaz çelik kartuşu filtre sisteminin uygulandığı alanlar şunlardır: endüstriyel sistemlerin korunması, kazanlar, pompalar için ön filtrasyon işlemi, içme suyu, sulama sistemi ve çamaşır makinelerinde kullanılır. Filtrasyon aralığı, 70 mikrondur. Uzunluğu ise 4, 5, 7, 10 ve 20’dir.

 

  • Pileli kartuş filtreleri

Bu sistem pileli polipropilen, paslanmaz çelik filtreleme ağı ve polipropilen iç çekirdekte kullanılır. Filtrasyon olarak; kum, pul ve pas tercih edilir. Pileli kartuş filtresinin kullanım alanları arasında endüstriyel tesisatların korunması, pompalar için ön filtrasyon işlemi, içme suyu, kazanlar, sulama sistemi ve çamaşır makineleri yer alır. Filtrasyon aralığı, 50 mikrondur. Uzunluğu ise 4, 5, 7, 10 ve 20’dir.

0232 478 18 18